· Bize Yazın  
Bulutsu
Evrenin HaritasıGüncel HaberlerGezegen AvıSoluk Mavi NoktaBulutsu GözlemeviGökbilim Terimleri SözlüğüGünün Gökbilim Görüntüsü
Ay'ın Evresi
Fitswork
Fitswork
Katkı ve Telif Hakkı : Jens Dierks / Son Türkçe Sürüm : Fitswork442_Turkce.zip (1,38 MB)
 

Fitswork, esas olarak gökbilim alanında kullanılmak üzere hazırlanmış bir görüntü işleme yazılımıdır. Jens Dierks tarafından geliştirilen ve aralıklarla yeni özellikler eklenen bu kapsamlı yazılım Windows işletim sisteminde çalışmaktadır. 16 bit ve 32 bit çözünürlüklü görüntüleri işleme yeteneğine sahip olan Fitswork ücretsizdir.

Almanca olarak geliştirilen ve bir süredir Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Portekizce dillerini de destekleyen Fitswork, yalnızca sıkıştırılmış bir dosyanın bir dizine açılmasıyla kullanılabiliyor. Bu dosyaya yukarıdaki Fitswork ana sayfası ya da Türkçe sürüm bağlantılarından ulaşabilirsiniz.

Dizinde "FWlang_turkce.txt" dosyasının bulunamaması durumunda Fitswork Almanca olarak çalışacaktır. Ayrıca, Türkçe çalışabilmesi için söz konusu dizinde "yalnızca" Türkçe dil dosyasının bulunması gerekli. Ana sayfadan diğer dillere ait sürümlere de erişilebilirsiniz. Bazı fotoğraf makinelerinin desteklediği ham (raw) fotoğraf dosyalarını işlemek için, aynı dizine aktarılması gereken bu "dll dosyasını" kullanmalısınız.

Yazılımı tanımamızı sağlayan ve çeviri sırasında bize yardımcı olan gökyüzü tutkunu Tahir ŞABAN'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 
Görüntü detaylarını tam olarak görebilmek için, ekranınızı aşağıdaki tonların tümünü (17 adet) görecek şekilde ayarlayınız.
Renkler